fbpx

Online İtibar YönetimiOnline İtibar Yönetimi

Online itibar yönetimi, markanızın dijital dünyada karşı karşıya kalabileceği her soruna karşı çözüm üreten bir hizmettir. Markanızın dijital pazar içindeki duruşunu korumaya yardımcı olan bu hizmet, markanızın sektörde nasıl hareket etmesi gerektiğine dair rehberlik de sunmaktadır.

Online İtibar Yönetimi

Online İtibar Yönetimi

Online itibar yönetimi, markanızın dijital dünyada karşı karşıya kalabileceği her soruna karşı çözüm üreten bir hizmettir. Markanızın dijital pazar içindeki duruşunu korumaya yardımcı olan bu hizmet, markanızın sektörde nasıl hareket etmesi gerektiğine dair rehberlik de sunmaktadır.

Dedikodu Ajansı, markaların dijital dünyada ihtiyaç duyduğu yardıma profesyonel ekibi ile cevap verir. Sektörün deneyimli ajanslarından biri olan Dedikodu Ajansı; markaları, ürünlerini ya da hizmetlerini ve sanal dünyadaki imajını yönetir. Bu online itibar yönetimi ile finanstan telekomünikasyona, enerjiden otomotive kadar birçok farklı sektörden farklı markalara hizmet verilmektedir.

İşinde uzman ve tecrübeli olan Dedikodu Ajansı ayrıca olası kriz senaryolarına karşı da hazırlıklıdır. Markanın dijital ortamda karşılaşabileceği herhangi bir soruna karşı en hızlı ve etkili çözümü sunar. Böylece markanın mevcut itibarı korunur, iyileştirilir.

Dijital dünyada varlığını sürdürmek isteyen markalar bu hizmetten mutlaka faydalanmalıdır. Doğru yönetilen online itibar sayesinde markalar dijital pazarda yükselme şansına erişir.

Online İtibar Yönetimi Nedir?

Online itibar yönetimi, markaların sanal dünyadaki itibarını profesyonel bir şekilde yönetmek için yapılan çalışmaların genel adıdır. Dijitalin hayatın birçok alanına dahil olması bu itibar yönetiminin ortaya çıkmasına neden oldu.

Hedef kitlenin vaktinin çoğunu geçirdiği dijital dünyada markanın etkileyici bir imaja ve sarsılmaz bir itibara sahip olması önemlidir. Kitleye en hızlı ulaşma kanalı olan internette yapılan faaliyetlerin her biri markanın online itibarını yükseltmek ve korumak içindir. Markanın kimliğini yansıtan ve duruşunu koruyan dijital yönetim sayesinde hedef kitlenin markaya olan bağlılığının korunması da sağlanmaktadır.

Dijital dünyada etkileyici bir duruşa sahip olmak isteyen markaların başvurması gereken bir hizmet olan online itibar yönetimi elde ettiği etkileşimler üzerinden hareket eder. Hedef kitlenin markaya dair yaptığı yorumlar, değerlendirmeler ve paylaşımlar markanın internette nasıl bir itibarı olduğunu ortaya çıkarır.

Bu itibarın korunması veya iyileştirilmesi ise Dedikodu Ajansı tarafından üstlenilen online itibar yönetimi hizmetinin işidir. Markanın online kimliğine dair yapılan değerlendirmeyi dikkate alan Dedikodu Ajansı, markanın daha olumlu bir imaja sahip olmasını sağlar. Bu sayede itibarı kuvvetlenen marka dijital pazarda baskın bir konuma yerleşir.

Online İtibar Yönetimi Neden Önemlidir?

Pazarlama, dijitalin hakim olduğu birçok alandan biridir. Tüketicinin her şeye hızlı bir şekilde ulaştığı, markaların aynı kulvarda bulunduğu rakiplerini kolaylıkla takip edebildiği bu ortamda başarı elde etmek için stratejik bir biçimde ilerlemek önem arz eder. Online itibar yönetimi markanın bu mevcut hareketli ortamda kendisini en iyi biçimde sergilemesine imkan verir.

İtibar yönetimi ile markalar kim olduğunu hedef kitleye gösterir.  Dijital pazarda niye yer aldığını, ne yaptığını ve nasıl yaptığını düzgün bir itibar yönetimi ile aktarması mümkün olur. Böylece kalabalık dijital dünyanın içinde marka görünür hale gelir. Bu görünürlüğün elde edilmesi için Dedikodu Ajansı;

  • Sosyal Medya Planlaması,
  • Sosyal Medya Yönetimi,
  • Sosyal Medya Danışmanlığı,
  • Dijital PR,
  • Sosyal CRM Yönetimi hizmetleri vermektedir.

Ayrıca reklam hizmetleri de sunan Dedikodu Ajansı markanın itibarını korumak ve yükseltmek için çeşitli dijital platform için reklam hazırlamaktadır.

Markalaşmak isteyen kurumlar için online itibar yönetimi büyük bir önem taşır. Marka ile alakalı online platformlarda gerçekleşen her çalışma bu itibarın oluşmasını sağlar. Oluşan itibarın ‘olumlu’ olması için ise markanın konuda uzman bir ajans ile çalışması gerekir.

Dedikodu Ajansı verdiği online itibar yönetimi hizmeti ile markaları hedefine ulaştırır. Bu süreç esnasında markaların karşılaştığı dijital problemlere de çözüm üretir.

Online İtibar Yönetimi Hizmetleri

Etkili ve kaliteli bir sonuca imza atan online itibar yönetimi için kullanılması gereken bazı hizmetler vardır. Bu hizmetler bir araya geldiğinde ortaya markayı yükseltecek bir itibar yönetimi süreci çıkar. Dedikodu Ajansı’nın sunduğu itibar hizmetleri;

  • SEO ve SEM Hizmeti: Hedef kitlenin markaya arama motoru üzerinden belli anahtar kelimeleri sorgulayarak ulaşmasını sağlayan hizmettir. Markanın arama motorundaki sıralamasının yükselmesini amaçlayan bu hizmet internetteki itibarını yükseltirken daha fazla müşteriye sahip olmasını da sağlar.
  • İçerik Optimizasyonu Hizmeti: Markanın mesajını hedef kitleye iletmesi, ürün ya da hizmetlerini tanıtması için içerik kullanması gerekir. Markaya yöneltilen olumlu ya da olumsuz yorum ve etkileşimler bu içerik sürecinin nasıl ilerleyeceğini belirler. Markanın itibarının ürünü olan içeriklerin kalitesi onun pazardaki imajını da etkilemektedir.
  • Sosyal Medya Hizmeti: Dijital dünyanın en kalabalık alanlarını oluşturan sosyal medya ağları itibar yönetim sürecinde mutlaka kullanılmalıdır. Ancak Instagram, Facebook, LinkedIn gibi sosyal medya platformlarında yer almak marka için yeterli değildir. Ayrıca bu mecralarda markanın aktif olarak hedef kitleye içerik sunması gerekir. Bu, itibar sürecini olumlu yönde etkiler.

Dedikodu Ajans, online itibar yönetimi çalışmalarını büyük bir titizlikle gerçekleştirir.  Tüm bu hizmetleri harmanlayarak sunan Dedikodu Ajansı markalara ait var olan durumu inceleyerek özel bir itibar yönetim stratejisi belirler.

Profesyonel ekibi ile hizmet veren Dedikodu Ajansı dijital dünyada markalara ihtiyaç duydukları itibarı vermek için çalışır. Daha ‘itibarlı’ bir marka için Dedikodu Ajansı sizinle!